Co warto zwiedzić w Turcji? Sprawdź nasze propozycje

Międzynarodowy kurort, bizantyjskie imperium, miejsce, które w świecie turystycznym to jeden z największych graczy. Tym miejscem jest oczywiście Turcja. Wyobraź sobie wakacje na plaży z widokiem na złocista słońcem wybrzeże Morza Śródziemnego. Warto wybrać Turcję jako miejsce swojej następnej podróży. Ale co dokładnie warto zobaczyć w Turcji? Sprawdź nasze propozycje.

Stambuł – turecka stolica pełna zabytków

Największym miastem Turcji jest jej stolica, Stambuł. Będąc w Turcji, warto odwiedzić wspaniałe zabytki takie jak Błękitny Meczet, czy pałac Topkapi. W Stambule możemy również odwiedzić jeden z najstarszych i największych bazarów na świecie – Bazar Egipski, miejsce, które zapiera dech w piersiach. Także starożytne miasto Bizancjum to do dzisiaj bogactwo kultury bizantyjskiej, które warto zwiedzić.

Kapadocja z podziemnymi miastami i jazdą balonem

Jednym z największych atrakcji Turcji jest Kapadocja. Znajdują się tu unikalne podziemne miasta, które warto zobaczyć będąc w Turcji. Kapadocja jest także znana z niezapomnianych lotów balonem, które dostarczają niezapomnianych wrażeń i widoków. Warto więc wybrać się na taką wyprawę i zobaczyć Kapadocję z lotu ptaka.

Antalya i Riwiery Tureckiej

Kurort Antalya to jedno z najpiękniejszych miejsc w Turcji. Miasto to nie tylko piękne plaże, ale także liczne zabytki, w tym stare miasto i teatry rzymskie. W południowo-wschodniej Turcji, na Riwiery Tureckiej, warto odwiedzić miasta takie jak Side, Alanya czy Fethiye. Antalya to miejsce, które zawiera wiele atrakcji turystycznych.

Pamukkale i Hierapolis – naturalne cudo świata

Na zachód od Antalya leży Pamukkale – miejsce, które należy do światowego dziedzictwa UNESCO. W tureckim języku Pamukkale oznacza „bawełniane zamek” i faktycznie, widok tych wapiennych tarasów przypomina białe zamki. Obok Pamukkale leży zabytkowe starożytne miasto Hierapolis z zachowanymi ruinami, które jest wartym odwiedzenia miejscem.

Największe atrakcje Turcji

Wśród innych atrakcji, które warto zobaczyć w Turcji, na pewno warto wymienić górę Nemrut z gigantycznym grobowcem króla Antiocha I, starożytne miasto Efes czy łaźnie tureckie. Turecki rynek turystyczny jest na tyle bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie. Od plaż, przez zabytki, po góry – Turcja to miejsce, które warto zwiedzić. Zatem jeżeli planujesz wakacje, wybierz Turcję.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *